Profesjonalna ortodoncja dzieci, młodzieży i dorosłych

Zdjecie okladka

Od wielu lat zajmujemy się profesjonalnym leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasz Gabinet, na Starym Mieście w Elblągu, stosuje nowoczesne metody leczenia. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, między innymi cyfrowym skanerem wewnątrzustnym iTero 5D. Posiadamy szeroki wybór aparatów ortodontycznych. Zaufajcie, że potrafimy zdziałać cuda.

Równe zęby sprawiają, że częściej się uśmiechamy

Zdjecie okladka

Współczesna ortodoncja to dbałość przede wszystkim o zdrowie oraz o wygląd uzębienia. Piękne, zdrowe, równe zęby sprawiają, że nasi Pacjenci częściej się uśmiechają, mają większą pewność siebie, dobrze się czują sami ze sobą oraz są lepiej odbierani przez innych. Równe zęby to marzenie wielu osób. W Gabinecie pomagamy je spełnić.

Fazy leczenia ortodontycznego

Zdjecie okladka

Wprowadzenie odpowiedniej fazy leczenia ortodontycznego oddziałuje bezpośrednio na mięśnie, kości lub zęby Pacjenta. Efektem tego są prawidłowo ustawione zęby, odpowiednie ukształtowanie kości twarzy oraz poprawione rysy twarzy.

Wyróżniamy trzy fazy leczenia ortodontycznego.

Pierwsza faza to leczenie dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym. Przy wykorzystaniu aparatów ruchomych u najmłodszych dzieci możemy wpływać na prawidłowy rozwój mięśni.

Druga faza leczenia obejmuje dzieci i młodzież. Ma na celu utworzenie odpowiednich warunków kostnych dla prawidłowego rozwoju zgryzu.

Trzecia faza rozpoczyna się po wyrznięciu wszystkich zębów stałych i polega na ich prawidłowym ustawieniu. Tu stosowane są aparaty stałe, ruchome lub przezroczyste nakładki.

Prawidłowo ustawione zęby wpływają na estetykę twarzy oraz na zdrowie ogólne.

Aparat ortodontyczny czynnościowy

Zdjecie okladka

Aparat ortodontyczny czynnościowy przywraca i utrwala prawidłowe funkcje narządu żucia. Łuki zębowe zostają ustawione w odpowiedniej pozycji i ukierunkowują mięśnie ust oraz siłę ich działania. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu siła mięśni własnych zostaje użyta do skorygowania zaburzeń i usunięcia wady zgryzu. Leczenie czynnościowe usuwa napięcie mięśniowe, które jest nieprawidłowe, na rzecz wytworzenia nowych i prawidłowych nawyków.

Higiena jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego

Zdjecie okladka

Utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego, szczególnie przy leczeniu aparatem stałym, jest bardzo istotne. W czasie gdy nosimy stały aparat ortodontyczny najbardziej skuteczną metodą dbania o higienę zębów jest ich szczotkowanie.

Mamy do wyboru specjalne typy szczoteczek manualnych z krótszym od środka, dłuższym na zewnątrz włosiem. Taki typ długości i ustawienia włosia tworzy w przekroju literę V. Szczoteczki te ułatwiają czyszczenie zębów do których przymocowany został stały aparat ortodontyczny.

Podczas leczenia ortodontycznego aparatem stałym można również używać szczoteczek elektrycznych lub sonicznych. Do tego rodzaju szczoteczek należy zaopatrzyć się w specjalne końcówki.

Jak myć zęby na których znajduje się stały aparat ortodontyczny?

W pierwszej kolejności trzeba oczyścić zęby, na których znajdują się części aparatu ortodontycznego. Następnym krokiem jest oczyszczenie pozostałej powierzchni zębów bez elementów aparatu ortodontycznego.

Zwykła szczoteczka to często zbyt mało aby dokładnie oczyścić wszystkie powierzchnie, a więc zaleca się tu stosowanie szczoteczek międzyzębowych.

Aby zachować zdrowe zęby podczas leczenia ortodontycznego i chronić je przed próchnicą zaleca się stosowanie pasty z fluorem.

Osoby użytkujące stały aparat ortodontyczny dobrze aby wyposażyły swój zestaw do higieny jamy ustnej w specjalną nić z usztywnionym końcem. Dzięki temu z łatwością można będzie wprowadzić nić pod łuk. Puszysta czyli środkowa część oczyszcza powierzchnie wokół zamków, natomiast część woskowana czyści powierzchnie styczne. Używanie irygatora jest pomocne przy oczyszczaniu powierzani wokół zamków.

W przypadku oczyszczania aparatu retencyjnego, tzw. retainera, zalecane jest używanie szczoteczek międzyzębowych, szczoteczek jednopęczkowych oraz odpowiednich nici.

Wady zgryzu niszczą zęby

Zdjecie okladka

Czy wiecie że dwa tysiące razy dziennie przełykamy ślinę. Tyle samo razy dziennie niszczymy swoje zęby z powodu nieprawidłowego zgryzu. Nawet niezauważalna wada zgryzu niszczy zęby i ma wpływ na Twoje zdrowie. Jeśli zauważyłeś, że masz popękane szkliwo, starte zęby czy zaczerwienione dziąsła koniecznie idź do ortodonty ponieważ przyczyną może być wada zgryzu.

Czy leczenie ortodontyczne jest dla Ciebie?

Zdjecie okladka

Równo ustawione zęby są najważniejszym wyznacznikiem atrakcyjności uśmiechu. Brak uczucia skrępowania stanem naszych zębów daje ogromny komfort i dużą pewność siebie, a co najważniejsze - dobre samopoczucie. Co widzisz patrząc w lustro? Czy Twoje zęby są ustawione równo, a Twój uśmiech jest idealny? Zastanawiasz się, czy leczenie ortodontyczne jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas, chętnie odpowiemy na Twoje pytania
☎️ 55 232 97 24 📞790 745 020

Wczesne leczenie ortodontyczne

Zdjecie okladka

Wczesne leczenie ortodontyczne niesie za sobą szereg korzyści, które mają wpływ między innymi na samoakceptację i pewność siebie dzieci.
Leczenie czynnościowe pozwala na właściwy wzrost szczęki i żuchwy oraz koreluje szerokość łuków zębowych. Dzięki zastosowaniu leczenia w odpowiednim momencie u najmłodszych Pacjentów można uzyskać prawidłowe wyrzynanie się zębów stałych poprzez odzyskanie lub zabezpieczenie miejsca dla nich.
Dodatkowo leczenie ortodontyczne najmłodszych pozwala na pozbycie się wad wymowy oraz niweluje szkodliwe nawyki i dysfunkcje.
Serdecznie zapraszamy do Gabinetu w Elblągu na konsultacje dla rodziców z dziećmi.

Prawidłowy zgryz a zdrowie ogólne

Zdjecie okladka

Prawidłowy zgryz ma ogromny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Nieodpowiednio ukształtowany zgryz może powodować problemy ze zdrowiem. Często się zdarza, że nie od razu utożsamiamy zaistniałe problemy zdrowotne z wadami wymagającymi leczenia ortodontycznego. Do sygnałów, które mogą wskazywać na nieprawidłowości w jamie ustnej należą m.in.:

- bóle głowy
- szumy w uszach
- chrapanie
- nocne bezdechy
- nieprawidłowa postawa ciała
- problemy z pamięcią
- problemy z koncentracją
- problemy z orientacją w przestrzeni
- problemy z przegrodą nosa
- problemy z węchem

Konsultacja ortodontyczna i zastosowanie odpowiedniego leczenia ortodontycznego w Gabinecie dr Małgorzaty Sawki-Pomierskiej może ograniczyć wiele problemów zdrowotnych i wpłynąć bardzo korzystnie na nasze samopoczucie.

Subskrybuj Drupal blog posts