Dlaczego ważne jest, aby zmieniać nakładki zgodnie z wymaganym harmonogramem

Zdjecie okladka

Niektórzy pacjenci mogą mieć wrażenie, że leczenie toczy się bardzo szybko lub chcą dokonać zmiany nakładek przed terminem. Jednak zbyt wczesna zmiana nakładek może mieć duży wpływ na proces leczenia ortodontycznego.

Decydując się na zmianę nakładek przed zalecanym terminem oferowanym przez ortodontę, ryzykujesz, że niektóre zęby będą nadal prostowane, podczas gdy inne pozostaną w tyle za resztą. Chociaż może to nie być widoczne od razu po założeniu na nowej nakładki, błędy te ujawnią się w przyszłości.

Efektem tego jest wydłużenie czasu leczenia, niż było to zaplanowane w początkowym planie. Wymagane jest tu bowiem stworzenie nowych nakładek, aby rozwiązać zaistniałe problemy (co oznacza więcej czasu na noszenie nakładek niż to konieczne i większe koszty w wyniku zbyt wczesnej zmiany).

Przed rozpoczęciem leczenia upewnij się, że wiesz, kiedy zmienić nakładki i co się stanie, jeśli nie zmienisz ich zgodnie z zaleceniami ortodonty. Nie próbuj przyspieszyć procesu leczenia ortodontycznego na własną rękę!