Proces leczenia ortodontycznego z systemem alignerów SPARK

Zdjecie okladka

Podjęcie decyzji o dążeniu do pięknego uśmiechu to niesamowity pierwszy krok. Jeśli wybierasz przezroczyste nakładki, które pomogą wyprostować zęby, możesz mieć wiele pytań dotyczących procesu leczenia ortodontycznego. Na przykład, skąd masz wiedzieć, kiedy zmienić nakładki? Skąd wiedzieć, że zmieniasz nakładki zbyt wcześnie? Co jeszcze musisz wiedzieć przed rozpoczęciem procesu? Wszystko to są bardzo ważne pytania i obawy, które mogą mieć wpływ na pomyślny przebieg przebieg prostowania zębów.

Obawy związane ze zmianą nakładek i radzeniem sobie z leczeniem są niezwykle powszechne. Jednak wiedza o tym, jak przebiega proces leczenia przezroczystymi nakładkami i jak postępować przez cały okres leczenia ortodontycznego, rozwieje obawy i pomoże zrozumieć jak to wszystko działa.

Proces leczenia nakładkami rozpoczyna się od wizyty u ortodonty w Gabinecie przy ul. Studziennej 21-22A (Elbląg Stare Miasto). Podczas konsultacji ortodontycznej doktor Małgorzata Sawka-Pomierska przedstawi możliwości leczenia, a jeśli leczenie nakładkowe będzie w twoim przypadku najlepszym wyborem, przygotuje dla Ciebie system przezroczystych nakładek. Wcześniej przeprowadzony zostanie skan 3D jamy ustnej i stworzony kompleksowy plan leczenia, wykorzystując określoną liczbę nakładek, aby stopniowo przesuwać zęby do pożądanej pozycji.

Większość pacjentów może być w stanie rozwiązać swoje problemy ortodontyczne w ciągu 10 do 20 miesięcy, ale każdy przypadek jest inny. W tym okresie najprawdopodobniej będziesz musiał zmieniać nakładki co jeden do trzech tygodni. Posiadanie wszystkich tych informacji z wyprzedzeniem może sprawić, że poczujesz się mniej zestresowany przypadkową zmianą nakładek zbyt wcześnie. Jeśli w trakcie procesu leczenia ortodontycznego pojawi się problem (zęby poruszają się zbyt szybko lub zbyt wolno), ortodonta omówi wszystko Tobą.

Czy powinieneś obawiać się, że popełnisz błąd w procesie leczenia alignerami? Absolutnie nie! Wstępna konsultacja i ciągłe wizyty kontrolne zapewniają wsparcie, którego potrzebujesz, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz swój system przezroczystych nakładek. Tak długo, jak postępujesz zgodnie ze wskazówkami lekarza ortodonty wszystko powinno być w porządku!