Jak wygląda proces leczenia ortodontycznego ze SPARK Clear Aligner System?

Zdjecie okladka

Cały proces leczenia ortodontycznego ze SPARK Clear Aligner System nie jest skomplikowany, jednak obejmuje kilka etapów. Pierwszym etapem leczenia ortodontycznego nakładkami SPARK jest konsultacja ortodontyczna w Gabinecie ortodontycznym w Elblągu, przy ul. Studziennej 21-22A. Skuteczna diagnostyka to podstawa. Wizyta konsultacyjna jest niezbędna aby lekarz ortodonta Małgorzata Sawka - Pomierska określiła możliwe sposoby leczenia ortodontycznego danej wady zgryzu oraz zaproponowała najlepsze rozwiązania, które pozwolą cieszyć się wymarzonym uśmiechem długie lata.
Często już podczas konsultacji ortodontycznej w Gabinecie w Elblągu wykonujemy zdjęcia i skanujemy Twoje zęby. Na podstawie informacji które otrzymaliśmy podczas konsultacji ortodontycznej, diagnostyki oraz skanów komputerowych opracowujemy plan leczenia ortodontycznego uwzględniający Twoje indywidualne potrzeby, a także potrzeby Twoich zębów.Gdy zaakceptujesz plan leczenia ortodontycznego opracowany dla Ciebie przez lekarza ortodontę, zostaną wykonane spersonalizowane nakładki w systemie SPARK Clear Aligner. Każda pojedyncza nakładka będzie idealnie odpowiadała każdemu z poszczególnych etapów leczenia ortodontycznego. Kolejnym etapem leczenia ortodontycznego ze SPARK Clear Aligner System, a także niezbędnym elementem składającym się na doskonały efekt końcowy, jest regularna wymiana nakładek. Nakładki ortodontyczne w systemie SPARK Clear Aligner wymienia się co kilka tygodni.
Wymiana nakładek stopniowo prowadzi Twoje zęby do pożądanej pozycji, a wizyty ortodontyczne podczas noszenia nakładek SPARK służą monitorowaniu postępów całego procesu leczenia ortodontycznego. Gdy zakończysz leczenie ortodontyczne nakładkami SPARK możesz przejść do ostatniego etapu w procesie leczenia ortodontycznego. Jest to utrzymanie uzyskanych rezultatów. Lekarz ortodonta może zalecić noszenie retainera, który pomoże Ci utrzymać rezultaty na długi czas.

Skutki braku leczenia ortodontycznego

Zdjecie okladka

Na pierwszą wizytę u lekarza ortodonty warto zgłosić się z dzieckiem w wieku 6 lat. Lekarz oceni prawidłowość zgryzu i zaproponuje plan ewentualnego leczenia ortodontycznego. Skutki braku leczenia ortodontycznego są bardzo poważne. Należą do nich: nasilenie próchnicy, zaburzenia mowy, zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, paradontoza, nadmierne ścieranie się zębów, nadwrażliwość zębów, przedwczesna utrata zębów z powodu nieprawidłowych obciążeń w trakcie żucia.
Metody leczenia ortodontycznego są bardzo różne i zależą od wieku pacjenta. Inne możliwości daje leczenie pacjenta będącego w okresie wzrostu i rozwoju, a inne, gdy jest on już osobą dorosłą. Polecamy leczenie ortodontyczne w każdym wieku. Pomoże to uniknąć niechcianych skutków braku leczenia.

Kiedy zgłosić się z dzieckiem na wizytę u ortodonty?

Zdjecie okladka

Kiedy warto zgłosić się z dzieckiem na wizytę do lekarza ortodonty?
Gdy zauważymy, że dziecko oddycha przez usta, ssie palec, smoczek, obgryza paznokcie, ołówki. Są to sygnały, których nie należy bagatelizować.
Innymi objawami dysfunkcji są zaburzenia symetrii twarzy, cofnięcie, czy wysunięcie szczęki.
Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?
Zdecydowanie alarmującym sygnałem może być zbyt wczesna lub zbyt późna utrata zębów mlecznych przez dziecko. Warto też obserwować wyrzynanie się zębów dziecka - czy znajdują się w odpowiednim miejscu, czy są prawidłowo uszeregowane?
Zaniepokoić nas powinno zbyt głębokie lub zbyt płytkie nagryzanie zębów lub odwrotny nagryz w zakresie zębów przednich.
Wystąpienie chociaż jednego z tych objawów powinno skłonić nas do umówienia dziecka na wizytę u lekarza ortodonty.

Najlepszy czas dla osoby dorosłej na wizytę u ortodonty

Zdjecie okladka

Najlepiej zgłosić się do lekarza ortodonty gdy widzimy u siebie stłoczenie zębów, odsłonięte szyjki zębów lub estetyka jest dla nas niezadowalająca, gdy obserwujemy szpary czy rotacje zębów. Inne niepokojące sygnały, które powinny skłonić nas do kontaktu z ortodontą, to zgrzytanie zębami i nadmierne ich ścieranie.
Dobrze skonsultować z ortodontą paradontalne rozchwianie zębów oraz brak wystarczającej ilości miejsca na uzupełnienia protetyczne.
W tych przypadkach leczenie ortodontyczne jest bardzo wskazane.

Czy mogę jeść z moimi nakładkami SPARK?

Zdjecie okladka

Atrakcyjność przezroczystych nakładek polega na ich zdolności do stopniowego prostowania zębów bez konieczności stosowania aparatu ortodontycznego. Istnieją jednak pewne ważne różnice między aparatami ortodontycznymi, a nakładkami, szczególnie w kwestii jedzenia oraz picia napojów.
Czy mogę jeść z moimi nakładkami SPARK?
Jedną z zalet nakładek SPARK jest to, że w przeciwieństwie do aparatów ortodontycznych, nie musisz się martwić, że przypadkowo odpadną z zęba, gdy ugryziesz zbyt twardy produkt spożywczy. Stosując SPARK nie musisz ograniczać czy wykluczać niektórych pokarmów z diety lub martwić się o skomplikowany proces czyszczenia, który następuje po każdym posiłku w ciągu dnia. Nakładki SPARK w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, są zdejmowane.
Jeśli chodzi o jedzenie podczas leczenia przezroczystymi nakładkami, zawsze upewnij się, że wcześniej zdjąłeś nakładki. Nakładki nie są zaprojektowane jak aparaty ortodontyczne i są bardziej podatne na pękanie lub łamanie, jeśli znajdują się w ustach podczas żucia jedzenia.
Teraz już wiesz, że odpowiedź na pytanie "Czy mogę jeść z moimi nakładkami?" brzmi "Nie".
Czy mogę pić z nakładkami SPARK?
Najbezpieczniejszym napojem, jaki możesz spożywać (i jedynym, który możesz spożywać z przezroczystymi nakładkami) jest woda. Woda jest czymś, co powinieneś pić codziennie i jest całkowicie bezpieczny do spożycia, gdy twoje czyste nakładki są założone na zęby.
Jeśli jednak chcesz pić ciepłą lub gorącą wodę, ważne jest, aby upewnić się, że przezroczyste nakładki zostały wcześniej usunięte. Picie ciepłej lub gorącej wody z przezroczystymi nakładkami może spowodować wypaczenie samych nakładek, co może przynieść dodatkowe koszty.
Co z innymi napojami, takimi jak kawa, woda gazowana lub sok? Każdy napój oprócz wody musi być spożywany po usunięciu przezroczystych nakładek, ponieważ napoje te mogą zabarwić zęby i / lub spowodować uszkodzenie przezroczystych nakładek.
Przed spożyciem jakiegokolwiek napoju upewnij się, że jest on odpowiedni dla zdrowia zębów. Napoje takie jak woda gazowana i napoje gazowane mogą być szkodliwe dla szkliwa lub powodować plamy na zębach.
Zawsze wyjmij nakładki wcześniej przed piciem napojów (chyba że pijesz tylko zimną wodę) i upewnij się, że wybrany napój nie wpływa negatywnie na zdrowie jamy ustnej.

Porady dotyczące jedzenia i picia podczas leczenia ortodontycznego nakładkami SPARK.

Myj zęby po jedzeniu.
Podobnie jak w przypadku aparatów ortodontycznych, upewnij się, że dokładnie czyścisz usta po każdej przekąsce lub posiłku. Jest to niezbędne, aby uniknąć problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Jeśli to możliwe, staraj się trzymać pod ręką zestaw dentystyczny ze szczoteczką do zębów, pastą do zębów i nicią dentystyczną, abyś mógł szybko oczyścić zęby bez względu na to, gdzie jesteś w ciągu dnia.

Unikaj intensywnego podjadania.
Jedzenie podczas leczenia przezroczystymi nakładkami SPARK oznacza konieczność wielokrotnego usuwania nakładek w ciągu dnia. Problem? Jeśli często jesz lub podjadasz, może się okazać, że wyjmujesz nakładki i nie nosisz ich przez zalecane 22 godziny na dobę. Postaraj się, aby nosić je przez zalecany czas i ogranicz ilość czasu spędzanego na jedzeniu, aby uniknąć potencjalnego utrudniania postępów.

Trzymaj się ścisłej rutyny.
Ścisła rutyna ma kluczowe znaczenie, gdy jesz lub pijesz z nakładkami. Oznacza to mycie zębów za każdym razem, gdy jesz lub pijesz coś, co może zabarwić zęby lub pozostawić w nich cząstki jedzenia. Unikaj pokusy, aby spróbować zjeść lub wypić coś z nakładkami, ponieważ nie chcesz ich wyjmować. Staraj się trzymać tych samych godzin, jeśli chodzi o jedzenie, aby zapobiec problemom, które mogą wpłynąć na postępy twojego leczenia ortodontycznego.

Piękny uśmiech można z łatwością uzyskać dzięki zastosowaniu przezroczystych nakładek. Spark Clear Aligners pomogą Ci urzeczywistnić Twój wymarzony uśmiech. Jeśli jesteś gotowy, aby skorzystać z przezroczystych, wygodnych, prawie niewidocznych nakładek do zębów, które są wygodne w noszeniu i zaprojektowane, aby pomóc Ci uzyskać pożądane rezultaty, zapraszamy do Gabinetu w Elblągu (Elbląg Stare Miasto, ul. Studzienna 21-22A).
Inwestowanie w swój uśmiech może być świetnym sposobem na zwiększenie pewności siebie i uzyskanie zdrowego, pięknego wyglądu, którego pragniesz. Konieczne jest jednak przestrzeganie zasad w celu zachowania zdrowia jamy ustnej i jakości czystych nakładek.

Zalety zastosowania Alignerów SPARK w leczeniu ortodontycznym

Zdjecie okladka

Obserwujemy bardzo duży rozwój technologii w wielu dziedzinach. W przypadku ortodoncji, istnieje przeświadczenie, że leczenie ortodontyczne to tradycyjne metalowe aparaty ortodontyczne. Jest to zrozumiałe, ponieważ tradycyjne aparaty ortodontyczne są prawdopodobnie tym, co większość ludzi widziała lub używała. Jeśli chodzi o naprawianie niedoskonałych uśmiechów, nakładki oferują wiele zalet w porównaniu ze zwykłymi aparatami ortodontycznymi.

Przedstawiamy listę zalet z zastosowania Alignerów SPARK. Chociaż poniższa lista nie jest wyczerpująca, zapewni ci pewien wgląd w to, dlaczego coraz więcej osób wybiera nakładki zamiast tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

1. Praktycznie niewidoczne. Przezroczyste nakładki oferują znacznie bardziej estetyczny efekt, ponieważ na zębach nie ma widocznych metalowych elementów. Ułatwia to pacjentom noszenie ich wśród innych osób, a nawet podczas codziennych czynności.

2. Kolejną kluczową zaletą przezroczystych nakładek jest możliwość ich zdejmowania. Ponieważ pacjenci mogą zdjąć nakładki przed posiłkami i przekąskami, nie ma ograniczeń co do tego, co mogą jeść podczas leczenia. Mogą jeść wszystko, co im się podoba, nie martwiąc się o uszkodzenie elementów aparatu ortodontycznego.

3. Alignery SPARK są wygodne. Pacjenci zgłaszają, że tradycyjne aparaty ortodontyczne bywają niewygodne, a czasami nawet bolesne. Mogą powodować podrażnienie dziąseł, owrzodzenia jamy ustnej i próchnicę. Dużą zaletą przezroczystych nakładek w porównaniu z metalowymi aparatami ortodontycznymi jest to, że są one wygodniejsze w noszeniu, dzięki czemu proces leczenia jest znacznie przyjemniejszy.

Przy zastosowaniu przezroczystych nakładek nie ma metalowych drutów ani wsporników, które mogą podrażniać usta. Zamiast tego stosuje się serię przezroczystych plastikowych nakładek, aby stopniowo przesuwać zęby na miejsce. Będziesz nosić każdy zestaw nakładek przez około dwa tygodnie, zanim przejdziesz na następny. Zmiany zgryzu w trakcie leczenia mogą powodować przejściowy dyskomfort.

4. Jeśli kiedykolwiek miałeś aparat ortodontyczny, wiesz, ile czasu może zejść w gabinecie ortodontycznym. Będziesz musiał odbywać regularne wizyty, aby dokręcić metalowe wsporniki na zębach. Zaletą przezroczystych nakładek jest to, że spotkania z lekarzem ortodontą odbywają się co jeden lub dwa tygodnie w celu zmiany nakładek wyrównujących. Wizyty są bezproblemowe, mają zwykle na celu sprawdzenie Twojego uśmiechu w czasie rzeczywistym.

Leczenie ortodontyczne z alignerami SPARK jest doskonałym wyborem dla osób zapracowanych, które chcą, aby ich uśmiech wyglądał świetnie bez zakłócania codziennych czynności.

5. Lepsza higiena jamy ustnej.

Kiedy nosisz tradycyjny aparat ortodontyczny, nie możesz skutecznie szczotkować i nitkować zębów. Jedną z największych zalet przezroczystych nakładek jest to, że nie ma metalowych wsporników ani drutów, dzięki czemu można normalnie szczotkować i nitkować zęby bez dodatkowego wysiłku. Może to chronić zęby przed ubytkami podczas leczenia i zmniejszyć ryzyko chorób dziąseł.

6. Potencjalnie szybsze leczenie

Ten rodzaj leczenia może być szybszy niż tradycyjny aparat ortodontyczny, ponieważ wymaga noszenia tylko jednego zestawu przezroczystych nakładek na raz. Czas trwania leczenia będzie się różnić w zależności od konkretnych potrzeb. Szybsze leczenie jest jedną z zalet przezroczystych nakładek, ponieważ nie musisz czekać, aż zęby będą się poruszać z każdym nowym zestawem nakładek.

Przezroczyste nakładki są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych metalowych aparatów ortodontycznych z wielu powodów. Są wygodne i można je łatwo usunąć, ułatwiając normalne życie bez zakłócania codziennej rutyny. Są również dyskretne, więc nie musisz się martwić, że metalowe wsporniki przyciągną niechcianą uwagę.

Skuteczny plan leczenia ortodontycznego prostowania zębów jest niezbędny dla zdrowego uśmiechu i zdrowego zdrowia jamy ustnej.

Nakładki Spark Aligner są wykonane z TruGEN,™ najnowszej innowacji w przezroczystym materiale wyrównującym i zostały zaprojektowane z myślą o bardziej wydajnym i efektywnym ruchu zębów.

Nie ma nic do stracenia przyglądając się zaletom przezroczystych nakładek jako alternatywy dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Jeśli myślisz o leczeniu ortodontycznym, skonsultuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy Twój przypadek kwalifikuje się do leczenia Alignerami SPARK.

Zapraszamy do Gabinetu w Elblągu, ul. Studzienna 21-22A (Stare Miasto).

Umów swoją konsultację ortodontyczną i ciesz się promiennym uśmiechem.

Wyprostowanie jednego zęba z Invisalign

Zdjecie okladka

Pojedynczy ząb może być krzywy z powodu przepełnienia lub wąskiej jamy ustnej. Gdy brakuje odpowiedniej przestrzeni między zębami zdarza się, że zęby przesuwają w każdym kierunku. Pacjenci dość często decydują się na zabieg wyprostowania jednego zęba przy pomocy systemu Invisalign. Tu idzie z pomocą technologia 3D. Wykonujemy trójwymiarowy model jamy ustnej i tworzymy spersonalizowany komplet nakładek. Pacjent nosi je przez cały czas, wyjmując do jedzenia i do mycia zębów. Nakładki należy zmieniać co dwa tygodnie a zęby przesuwają się do właściwej pozycji.
Istnieje pewna różnica pomiędzy systemem Invisalign a tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Invisalign to nakładki ze specjalnego tworzywa zaprojektowane tak, aby dopasowanie do zębów powodowało prawidłowe ustawienie zębów. Invisalign to doskonała alternatywa dla tradycyjnych aparatów metalowych szczególnie w przypadku chęci wyprostowania jednego zęba. Nakładki są po prostu znaczenie wygodniejsze i nie powodują bólu.

Innowacyjne leczenie ortodontyczne

Zdjecie okladka

W Gabinecie zawsze idziemy do przodu i dostrzegamy możliwości najbardziej skutecznych metod. Innowacyjne Invisalign to leczenie ortodontyczne na najwyższym poziomie.
Invisalign skutecznie przesuwa zęby za sprawą materiału SmartTrack.
Badania kliniczne dowodzą, że dzięki zastosowaniu SmartTrack przesunięcia zębów są pod idealną kontrolą. Pozwala to stworzyć nowy uśmiech z pełną precyzją. Leczenie ortodontyczne jest komfortowe, a wyniki przewidywalne.
Wysoka elastyczność materiału SmartTrack poprawia dopasowanie nakładek i zwiększa komfort noszenia.
Czy można chcieć więcej? Oczywiście i zastosowanie Invisalign daje jeszcze więcej korzyści.
Każdy komplet nakładek jest spersonalizowany i powstaje z myślą o Tobie. Wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia druku 3D.
Leczenie ortodontyczne z Invisalign to delikatne i jednocześnie bardzo skuteczne przesuwanie zębów. Innowacyjny system nakładek koryguje szeroką gamę skrzywień zębów.
Technologia ClinCheck umożliwia stworzenie cyfrowego planu leczenia. Dzięki temu można zobaczyć swój nowy uśmiech jeszcze przed założeniem pierwszego kompletu nakładek.
Zapraszamy po Twoje nakładki Invisalign do Gabinetu w Elblągu (Stare Miasto Elbląg) ul. Studzienna 21-22A.

Uzupełnienia protetyczne, ekstrakcja ósemek a stały aparat ortodontyczny

Zdjecie okladka

Pacjent posiadający uzupełnienia protetyczne może podjąć leczenie ortodontyczne bez żadnych obaw. Istnieją specjalne preparaty, które są dedykowane mocowaniu zamków do porcelanowych koron.
Ósemki powinny zostać usunięte przed leczeniem ortodontycznym, jednak można je usunąć w trakcie leczenia. Usunięcie ósemki, w trakcie noszenia aparatu ortodontycznego przesuwającego zęby w tył, może ułatwić przemieszczanie się zębów.
Jeśli Pacjent ma w planie założenie aparatu ortodontycznego tuż po usunięciu ósemki (a wszystko przebiega bez powikłań) najlepiej zdecydować się na aparat ortodontyczny gdy miejsce po ósemce będzie już zagojone. Trwa to zwykle około dwóch tygodni.

Co to jest zdjęcie cefalometryczne?

Zdjecie okladka

Wykonujemy zdjęcia cefalometryczne dzieciom i dorosłym zanim rozpoczniemy leczenie ortodontyczne. Jest to zdjęcie boczne czaszki. Dzięki zdjęciom cefalometrycznym ortodonta otrzymuje informacje jaki jest kształt kości i ich związek z tkankami miękkimi, a także jaki jest kąt umieszczenia zębów u Pacjenta. Wyniki pomagają dokładnie zidentyfikować wadę zgryzu i określić możliwe sposoby leczenia. Zdjęcie cefalometryczne uwidacznia też początkowy odcinek kręgosłupa. Dzięki temu ortodonta widzi nieprawidłowości, które występują lub mogą wystąpić w przyszłości. Zdjęcie obrazuje również drogi oddechowe. Ortodonta analizuje dane widoczne na zdjęciu cefalometrycznym i dzięki temu może zauważyć inne dysfunkcje na które warto zwrócić uwagę gdy Pacjent ma problem na przykład z chrapaniem. Zdjęcie cefalometryczne pokazuje kości czaszki, a więc ortodonta może zauważyć zmiany strukturalne, czy jakościowe, jeśli takie występują u Pacjenta. Istnieje wiele korzyści z wykonania zdjęcia cefalometrycznego zanim rozpoczniemy leczenie ortodontyczne.
Zapraszamy do Gabinetu ortodontycznego w Elblągu, ul. Studzienna 21-22A (Elbląg Stare Miasto).

Subskrybuj administrator's blog