Prawidłowy zgryz a zdrowie ogólne

Zdjecie okladka

Prawidłowy zgryz ma ogromny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie, zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Nieodpowiednio ukształtowany zgryz może powodować problemy ze zdrowiem. Często się zdarza, że nie od razu utożsamiamy zaistniałe problemy zdrowotne z wadami wymagającymi leczenia ortodontycznego. Do sygnałów, które mogą wskazywać na nieprawidłowości w jamie ustnej należą m.in.:

- bóle głowy
- szumy w uszach
- chrapanie
- nocne bezdechy
- nieprawidłowa postawa ciała
- problemy z pamięcią
- problemy z koncentracją
- problemy z orientacją w przestrzeni
- problemy z przegrodą nosa
- problemy z węchem

Konsultacja ortodontyczna i zastosowanie odpowiedniego leczenia ortodontycznego w Gabinecie dr Małgorzaty Sawki-Pomierskiej może ograniczyć wiele problemów zdrowotnych i wpłynąć bardzo korzystnie na nasze samopoczucie.

Im wcześniej tym lepiej!

Zdjecie okladka

Rodzice mają wpływ na prawidłowy rozwój zgryzu swojego dziecka. Im wcześniejsza diagnoza tym lepiej! Zaleca się jak najwcześniej zgłosić się z dzieckiem do lekarza ortodonty. Optymalny wiek to 3 - 5 lat, a w wieku 7 lat badanie ortodontyczne jest już koniecznością. Wczesna diagnoza i leczenie dzieci daje możliwość ukształtowania mięśni i kości twarzoczaszki, aby zęby miały miejsce na wzrost, a zgryz mógł rozwijać się prawidłowo.

Indywidualny plan leczenia ortodontycznego

Zdjecie okladka

Leczenie ortodontyczne w naszym Gabinecie rozpoczyna się od opracowania indywidualnego planu dla każdego pacjenta. Pierwsza wizyta to konsultacja ortodontyczna podczas której lekarz ortodonta diagnozuje pacjenta, wyjaśnia możliwości i przedstawia przykłady leczenia danej wady zgryzu. Odpowiednio opracowany plan leczenia ortodontycznego umożliwia uzyskanie prawidłowego, zdrowego zgryzu.

Wczesne leczenie ortodontyczne aparatem stałym D-Gainer

Aparat ortodontyczny D-Gainer jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Aparat ortodontyczny stały D-Gainer daje świetne wyniki, gdy zostanie zastosowany w odpowiednim wieku. Bardzo szybko stwarza miejsce dla dla nowych zębów, których wzrost został zatrzymany. Dodatkowo koryguje rotację zębów i zapobiega pogłębianiu się wady zgryzu. Zapraszamy na konsultację ortodontyczną do Gabinetu w Elblągu. Podczas wizyty sprawdzimy jakie leczenie ortodontyczne będzie najlepsze dla Twojego dziecka.

Jak powstają wady zgryzu u dzieci?

Zdjecie okladka

Duża część powstałych wad zgryzu ma charakter nabyty. Nieprawidłowości najczęściej powstają w pierwszych miesiącach, czy latach życia. Ssanie kciuka, smoczka, zbyt długie karmienie butelką ze smoczkiem. To wszystko może powodować zaburzenia pracy mięśni twarzy, deformacje kości szczękowych, a następnie nieprawidłowe ustawienie zębów. Warto przyjąć na wizytę do Gabinetu ortodontycznego, na Starym Mieście w Elblągu, gdy zauważymy u dziecka niepokojące symptomy mogące świadczyć o wadzie zgryzu.

Do niepokojących objawów zaliczamy:

- oddychanie przez usta

- zbyt wysunięty lub cofnięty podbródek

- przedwczesna utrata zębów mlecznych

- asymetria twarzy

- wady wymowy

- trudności z zamykaniem ust

- trudności z przeżuwaniem

Warto zapytać lekarza ortodontę - Doktor Małgorzatę Sawkę-Pomierską czy symptomy zauważone u dziecka kwalifikują się do zniwelowania poprzez leczenie ortodontyczne.

Celem leczenia dzieci w naszym Gabinecie jest zapobieganie pogłębianiu wad zgryzu. Dzięki temu można uniknąć skomplikowanego i długiego leczenia w przyszłości. Zastosowanie leczenia ortodontycznego u dzieci pozwala uzyskać trwałe efekty.

Blog kategorie

Aparaty ortodontyczne ruchome

Zdjecie okladka

Aparaty ortodontyczne noszą dzieci i dorośli. Najmłodsi oraz młodzież zwykle wybierają aparaty zdobione, kolorowe.
Rodzaj zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od zaplanowanego procesu leczenia. Jeśli rozpoczynamy leczenie wcześnie najczęściej stosuje się aparat ortodontyczny ruchomy inaczej zwany zdejmowanym. Tego typu aparat zazwyczaj powinien być noszony przez dziecko kilka godzin na dobę, zgodnie z zaleceniami ortodonty - dr Małgorzaty Sawki-Pomierskiej.

Leczenie czynnościowe

Zdjecie okladka

Zajmujemy się leczeniem czynnościowym to znaczy dbamy o to aby zęby najmłodszych wyrzynały się prawidłowo lub podejmujemy działania zaraz po wyrznięciu zębów eliminując szkodliwe siły. Tym samym zapobiegamy nieprawidłowemu rozwojowi zębów. Często się zdarza, że bóle głowy, chrapanie, oddychanie przez usta, zgrzytanie zębami oraz wady wymowy mają swoją przyczynę w wadach zgryzu.

Czynnościowe aparaty ortodontyczne najczęściej stosujemy u dzieci. W niektórych przypadkach aparat czynnościowy może być bardzo pomocny. Tego typu aparat należy nosić jak najczęściej i jak najdłużej jest to możliwe. Aparat ortodontyczny czynnościowy należy zdejmować podczas posiłków w przypadku gdy uniemożliwia on jedzenie, podczas dużych aktywności fizycznych takich jak uprawianie sportu, czy w czasie zabiegów higienicznych.

Do czynnościowych aparatów zaliczamy ruchome aparaty ortodontyczne. Aparat czynnościowy działa na łuki zębowe ustawiając je w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo działa ukierunkowująco na siły mięśni policzków, języka i ust. Aparaty ortodontyczne ruchome likwidują napięcia mięśniowe i niwelują negatywny wpływ czynnościowych wad zgryzu. Korzystając z odpowiednio dostosowanego przez lekarza ortodontę aparatu można aktywować siły mięśni własnych i odpowiednio je ukierunkować, aby zmienić układ narządu żucia i sprawić żeby działał prawidłowo.

Dzięki leczeniu czynnościowemu możliwe jest leczenie poważnych wad zgryzu unikając usuwania zębów. Organizm dziecka szybko się rozwija i dostosowuje do prawidłowego ułożenia zębów, kości i mięśni. Leczenie aparatami czynnościowymi w Gabinecie ortodontyczno-stomatologicznym Dr Małgorzaty Sawki Pomierskiej na Starym Mieście w Elblągu przynosi wspaniałe efekty.

Brak leczenia ortodontycznego wad zgryzu u dzieci wiąże się z poważnymi wadami i problemami z zębami u młodzieży i dorosłych. Warto pamiętać, że leczenie ortodontyczne w wieku dorosłym, gdy zgryz jest już nieprawidłowo rozwinięty z powodu braku zastosowania leczenia czynnościowego u dziecka, jest znacznie droższe, trwa o wiele dłużej i jest znacznie trudniejsze.

Serdecznie zapraszamy rodziców z najmłodszymi Pacjentami, aby zbadać jak wyrzynają się zęby i czy wszystko odbywa się prawidłowo. Zastosowanie aparatu czynnościowego może okazać się doskonałą inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie Twojego dziecka. Dzięki aparatom ruchomym dzieci mogą uniknąć wielu problemów zdrowotnych w przyszłości.

Konsultacje ortodontyczne dla rodziców z dziećmi

Zdjecie okladka

Należy dbać o zęby najmłodszych od momentu pojawienia się zębów mlecznych. Jest to bardzo ważne. Od dobrej kondycji pierwszych zębów zależy prawidłowy rozwój kości szczęki dziecka. Mleczaki mają wpływ na późniejszy stan zdrowia zębów stałych.

Kontrola zgryzu dzieci i regularne wizyty w Gabinecie ortodontycznym powinny stać się nawykiem rodziców. Nieleczone problemy ze zgryzem pogłębiają się. Wczesne rozpoznanie wad rozwojowych u dzieci powoduje że leczenie jest łatwiejsze, szybsze i tańsze.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na konsultację ortodontyczną do Gabinetu przy ul. Studziennej 21-22A.

Teraz Invisalign First dla dzieci w promocyjnej cenie

Zdjecie okladka

Wielka promocja w Gabinecie ortodontyczno-stomatologicznym w Elblągu trwa! Teraz w Gabinecie rabat 2.500,- zł. na wszystkie alignery prostujące zęby i pomagające w uzyskaniu najpiękniejszego uśmiechu. Promocją zostały objęte również personalizowane alignery Invisalign First dla dzieci, które najmłodsi uwielbiają.

Ostatnio zdobienie zębów na różne sposoby stało się bardzo modne dlatego wychodzimy na przeciw oczekiwaniom naszych najmłodszych Pacjentów! Oferujemy kolorowe naklejki na niewidoczne nakładki Invisalign, które dają efekt podobny do diamencików zdobiących zęby. Co ważne efekt który dają ozdobne Invisalign nie jest tylko estetyczny, ale i leczniczy. Czasem wystarczy kosmetyczna korekta wady zgryzu, aby całe życie cieszyć się wspaniałym uśmiechem.

Zapraszamy do odwiedzenia Gabinetu na Starym Mieście w Elblągu. Świadczymy usługi ortodontyczne Pacjentom z Elbląga i okolic - Gdańsk, Malbork, Tczew, Sztum, Milejewo, Braniewo, Tolkmicko, Ostróda, Pasłęk. Wszyscy są u nas mile widziani i zapewniamy, że termin i godzina pierwszej konsultacji ortodontycznej, czy też godziny kolejnych wizyt zostaną dostosowane do Waszych grafików.

Serdecznie zapraszamy do Gabinetu! Promocja trwa!

Blog kategorie

Supernowoczesny skaner iTero Element 5D Plus już w Gabinecie

Zdjecie okladka

Najnowocześniejszy sprzęt służący do skanowania cyfrowego iTero Element 5D Plus już w Gabinecie! Dzięki skanerowi wykonujemy zdjęcia wewnątrzustne. Innowacyjna technologia bliskiej podczerwieni umożliwia wykrywanie próchnicy ponad linią dziąseł. Dodatkowo skaner umożliwia szczegółową wizualizację obrazu, co wpływa pozytywnie na komfort Pacjentów. Dzięki temu, że korzystamy z supernowoczesnego sprzętu możemy skrócić czas oczekiwania na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego.

Subskrybuj administrator's blog