Jak przygotować dziecko do wizyty u ortodonty?

Zdjecie okladka

Co mogą zrobić rodzice, aby dziecko nie bało się wizyty u lekarza ortodonty? Jak przygotować dziecko do wizyty u ortodonty?

Podstawą jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Niebagatelna rola, w przygotowaniu dziecka do wizyty ortodontycznej, spoczywa na rodzicach, bądź opiekunach dziecka. Rodzice/opiekunowie dziecka jako pierwsi są przecież odpowiedzialni za wytłumaczenie zasad higieny jamy ustnej. To też osoby, które pomagają w procesie czyszczenia zębów i dbają o jego regularność. Nastawienie dziecka do wizyty u lekarza ortodonty w dużej mierze zależy również od rodziców, czy opiekunów dziecka.

Wybór odpowiedniego lekarza jest bardzo istotny. Lekarz ortodonta Małgorzata Sawka-Pomierska posiada odpowiednie doświadczenie i nastawienie do dzieci. Nasz personel nawiązuje bardzo serdeczny kontakt z dziećmi i wszyscy potrafią rozmawiać z najmłodszymi zrozumiałym dla nich językiem. Dzięki temu wszystkie wizyty w Gabinecie ortodontycznym w Elblągu, przy ul. Studziennej 21-22A, są bardzo miło wspominane przez dzieci. Wielu młodych ludzi, którzy byli naszymi pacjentami jako dzieci, potwierdza to pięknymi uśmiechami.

Konsultacja ortodontyczna to zazwyczaj pierwsze zetknięcie dziecka z lekarzem ortodontą, z obsługą Gabinetu, z nową sytuacją. Dokładamy wszelkich starań, aby pierwsza wizyta była jak najmniej stresująca dla dziecka i niosła za sobą głównie miłe skojarzenia.