APARAT RUCHOMY

Aparaty ortodontyczne wyjmowane stosujemy w czasie uzębienia mlecznego i mieszanego u dzieci. Dzięki aparatom ruchomym usuwane zostają wady zgryzu w okresie rozwojowym. Stosowanie ortodontycznego aparatu ruchomego zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty pozwala zobaczyć pierwsze efekty już po kilku miesiącach. Bardzo ważne, w całym procesie leczenia ortodontycznego, jest systematyczne noszenie aparatu ruchomego.

Posiadamy szeroki wybór wyjmowanych aparatów ortodontycznych dla dzieci. Leczenie najlepiej rozpocząć przed okresem dojrzewania. Aparat ortodontyczny ruchomy jest doskonały przy niwelowaniu niewielkich wad zgryzu. Czasem się zdarza, że wykorzystujemy możliwości jakie daje zastosowanie aparatu wyjmowanego również u młodzieży i osób dorosłych.

Aparat ortodontyczny ruchomy nie jest na stałe przymocowany do zębów. Wkładając aparat do jamy ustnej utrzymuje się on na podniebieniu lub na zębodołowym wyrostku żuchwy.

Indywidualne dopasowanie aparatu ortodontycznego pozwala na zaplanowanie ukształtowania łuku zębowego. Aparat ortodontyczny ruchomy wykorzystujemy gdy istnieje konieczność nacisku na konkretne zęby, wychylenia zęba, czy grupy zębów, a także w przypadku zmiany ułożenia żuchwy w stosunku do szczęki. Aparat wyjmowany jest często stosowany także w przypadkach konieczności zwężenia lub rozszerzenia łuku zębowego oraz po ekstrakcji - w przypadku konieczności przesunięcia zęba wzdłuż łuku. Ponad to regularne używanie ruchomego aparatu wpływa pozytywnie na pozbycie się szkodliwych nawyków.

W Gabinecie oferujemy różne wzory wyjmowanych aparatów ortodontycznych. U nas wybierzesz aparat ruchomy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i preferencjami.

Subskrybuj elblag