APARAT RUCHOMY

Aparaty ortodontyczne wyjmowane stosujemy w czasie uzębienia mlecznego i mieszanego u dzieci. Dzięki aparatom ruchomym usuwane zostają wady zgryzu w okresie rozwojowym. Stosowanie ortodontycznego aparatu ruchomego zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty pozwala zobaczyć pierwsze efekty już po kilku miesiącach. Bardzo ważne, w całym procesie leczenia ortodontycznego, jest systematyczne noszenie aparatu ruchomego.

Posiadamy szeroki wybór wyjmowanych aparatów ortodontycznych dla dzieci. Leczenie najlepiej rozpocząć przed okresem dojrzewania. Aparat ortodontyczny ruchomy jest doskonały przy niwelowaniu niewielkich wad zgryzu. Czasem się zdarza, że wykorzystujemy możliwości jakie daje zastosowanie aparatu wyjmowanego również u młodzieży i osób dorosłych.

Aparat ortodontyczny ruchomy nie jest na stałe przymocowany do zębów. Wkładając aparat do jamy ustnej utrzymuje się on na podniebieniu lub na zębodołowym wyrostku żuchwy.

Indywidualne dopasowanie aparatu ortodontycznego pozwala na zaplanowanie ukształtowania łuku zębowego. Aparat ortodontyczny ruchomy wykorzystujemy gdy istnieje konieczność nacisku na konkretne zęby, wychylenia zęba, czy grupy zębów, a także w przypadku zmiany ułożenia żuchwy w stosunku do szczęki. Aparat wyjmowany jest często stosowany także w przypadkach konieczności zwężenia lub rozszerzenia łuku zębowego oraz po ekstrakcji - w przypadku konieczności przesunięcia zęba wzdłuż łuku. Ponad to regularne używanie ruchomego aparatu wpływa pozytywnie na pozbycie się szkodliwych nawyków.

W Gabinecie oferujemy różne wzory wyjmowanych aparatów ortodontycznych. U nas wybierzesz aparat ruchomy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i preferencjami.

Aparat ortodontyczny stały System Damona

Korekcja wad zgryzu bezligaturowym aparatem stałym w Systemie Damon to zupełnie nowy, innowacyjny sposób leczenia ortodontycznego.

W przeszłości tradycyjne leczenie często wymagało usunięcia zdrowych zębów aby zyskać wolną przestrzeń. Było to niekomfortowe i czasochłonne. Teraz dzięki biologicznym siłom można uzyskać naturalny, pełny dziesięciozębowy uśmiech i poprawić wygląd twarzy każdego Pacjenta.

Tradycyjne aparaty ortodontyczne stworzone są z pierścieni na zębach trzonowych, a metalowe zamki rozmieszczone są na pozostałych zębach. Przez zamki przechodzi metalowy drut, który naciska na zęby poza linią szczęk. Podczas zastosowania tradycyjnego aparatu ortodontycznego często konieczne jest usunięcie jednego, czy dwóch zębów. Wynika to z ekstrakcji zębów.

W Systemie Damon zastosowano zupełnie nowy sposób mocowania drutu wykonanego ze stopu niklu, tytanu i miedzi. Nowoczesne zatrzaski pozwalają na przesuwanie się wewnątrz zamka i zatrzymanie w momencie oddziaływania większej siły na ząb. Wraz z przemieszczaniem zębów zmienia się kształt twarzy. Zęby nie ulegają tak gwałtownym naciskom jak w przypadku aparatów tradycyjnych chociaż zmienia się ich umiejscowienie. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności usuwania zębów. Uśmiech, który uzyskamy po leczeniu zgryzu w Systemie Damon będzie wyraźnie pełniejszy, z szerszym łukiem. Badania wykazały, że pełny uśmiech jest bardziej atrakcyjny i zwiększa poczucie pewności siebie.

Dzięki nowoczesnemu mechanizmowi łączników leczenie ortodontyczne w Systemie Damon zmniejsza tarcie i poprawia higienę jamy ustnej poprzez rezygnację z elastycznych wiązań. Stały aparat ortodontyczny Damon dopasowuje się do zmian w twarzy i sam reguluję siłę nacisku eliminując zagrożenie niedokrwienia jamy ustnej. Tradycyjny aparat składa się z elastycznych opasek mogących powodować tarcie. Zaawansowane technologicznie przewody z pamięcią kształtu wykorzystane w Systemie Damon przesuwają zęby bardziej efektywnie skracając czas leczenia. Aparat ortodontyczny w Systemie Damon został zaprojektowany tak, aby chronić zęby i dziąsła podczas procesu leczenia ortodontycznego.

Ogromną zaletą aparatu stałego Damon jest estetyczny wygląd oraz łatwiejsze utrzymanie higieny jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego. Gdy założymy tradycyjny aparat ortodontyczny w znacznie większym stopniu zęby narażone są na osadzanie się kamienia nazębnego. Dotyczy to w szczególności okolic ligatur. System Damon to bezligaturowy, stały aparat ortodontyczny zapewniający większą estetykę i komfort.

Innowacyjne podejście Aparatów Damon do ortodoncji jest wygodniejsze niż konwencjonalne aparaty stałe.

Subskrybuj aparat