APARAT RUCHOMY

Aparaty ortodontyczne wyjmowane stosujemy w czasie uzębienia mlecznego i mieszanego u dzieci. Dzięki aparatom ruchomym usuwane zostają wady zgryzu w okresie rozwojowym. Stosowanie ortodontycznego aparatu ruchomego zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty pozwala zobaczyć pierwsze efekty już po kilku miesiącach. Bardzo ważne, w całym procesie leczenia ortodontycznego, jest systematyczne noszenie aparatu ruchomego.

Posiadamy szeroki wybór wyjmowanych aparatów ortodontycznych dla dzieci. Leczenie najlepiej rozpocząć przed okresem dojrzewania. Aparat ortodontyczny ruchomy jest doskonały przy niwelowaniu niewielkich wad zgryzu. Czasem się zdarza, że wykorzystujemy możliwości jakie daje zastosowanie aparatu wyjmowanego również u młodzieży i osób dorosłych.

Aparat ortodontyczny ruchomy nie jest na stałe przymocowany do zębów. Wkładając aparat do jamy ustnej utrzymuje się on na podniebieniu lub na zębodołowym wyrostku żuchwy.

Indywidualne dopasowanie aparatu ortodontycznego pozwala na zaplanowanie ukształtowania łuku zębowego. Aparat ortodontyczny ruchomy wykorzystujemy gdy istnieje konieczność nacisku na konkretne zęby, wychylenia zęba, czy grupy zębów, a także w przypadku zmiany ułożenia żuchwy w stosunku do szczęki.

Aparat wyjmowany jest często stosowany także w przypadkach konieczności zwężenia lub rozszerzenia łuku zębowego oraz po ekstrakcji - w przypadku konieczności przesunięcia zęba wzdłuż łuku. Ponad to regularne używanie ruchomego aparatu wpływa pozytywnie na pozbycie się szkodliwych nawyków. W Gabinecie oferujemy różne wzory wyjmowanych aparatów ortodontycznych. U nas wybierzesz aparat ruchomy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i preferencjami.

Aparaty ortodontyczne ruchome to podstawowe aparaty ortodontyczne stosowane do wczesnego leczenia dzieci, a także do leczenia osób w każdym wieku w przypadku konieczności zastosowania leczenia retencyjnego.

Do aparatów ortodontycznych ruchomych zaliczamy aparat Frankla. Zadaniem tego aparatu jest zachowanie równowagi pomiędzy mięśniami wewnątrzustnymi, a zewnątrzustnymi. Stosując aparat ortodontyczny Frankla uzyskujemy ułatwienie procesu połykania dziecka oraz łatwiejszą wymowę.

Aparat Frankla nazywany jest inaczej regulatorem funkcji. Aparat ortodontyczny ruchomy Frankla, w przeciwieństwie do stałego aparatu, nie jest mocowany na stałe na zęby Pacjenta. Aparat ruchomy Frankla można samodzielnie zdejmować.

W Gabinecie ortodontycznym na Starym Mieście w Elblągu proponujemy leczenie ortodontyczne ruchomymi aparatami ortodontycznymi zarówno jednoszczękowymi jak i dwuszczękowymi.

Budowa aparatu ortodontycznego Frankla to zespół tarcz przedsionkowych połączonych z łukiem podniebiennym i wargowym, pętlami obejmującymi kły, cierniami z drutu oraz łukiem językowym . Stosując aparat ortodontyczny Frankla u dzieci, młodzieży i dorosłych można odsunąć policzki i wargi od łuków zębowych oraz wyzwolić działanie modelujące dla języka.

Leczenie ortodontyczne, w Gabinecie w Elblągu, zastosowane w odpowiednim momencie w przypadku danej wady może dać doskonałe, trwałe efekty. Bardzo istotne jest stosowanie się do zaleceń ortodonty - Dr Małgorzaty Sawki - Pomierskiej oraz przychodzenie na regularne wizyty kontrolne. Będąc pod stałą opieką ortodonty leczenie ortodontyczne jest najbardziej efektywne.

Subskrybuj ruchomy