Czy mogę jeść z moimi nakładkami SPARK?

Zdjecie okladka

Atrakcyjność przezroczystych nakładek polega na ich zdolności do stopniowego prostowania zębów bez konieczności stosowania aparatu ortodontycznego. Istnieją jednak pewne ważne różnice między aparatami ortodontycznymi, a nakładkami, szczególnie w kwestii jedzenia oraz picia napojów.
Czy mogę jeść z moimi nakładkami SPARK?
Jedną z zalet nakładek SPARK jest to, że w przeciwieństwie do aparatów ortodontycznych, nie musisz się martwić, że przypadkowo odpadną z zęba, gdy ugryziesz zbyt twardy produkt spożywczy. Stosując SPARK nie musisz ograniczać czy wykluczać niektórych pokarmów z diety lub martwić się o skomplikowany proces czyszczenia, który następuje po każdym posiłku w ciągu dnia. Nakładki SPARK w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych, są zdejmowane.
Jeśli chodzi o jedzenie podczas leczenia przezroczystymi nakładkami, zawsze upewnij się, że wcześniej zdjąłeś nakładki. Nakładki nie są zaprojektowane jak aparaty ortodontyczne i są bardziej podatne na pękanie lub łamanie, jeśli znajdują się w ustach podczas żucia jedzenia.
Teraz już wiesz, że odpowiedź na pytanie "Czy mogę jeść z moimi nakładkami?" brzmi "Nie".
Czy mogę pić z nakładkami SPARK?
Najbezpieczniejszym napojem, jaki możesz spożywać (i jedynym, który możesz spożywać z przezroczystymi nakładkami) jest woda. Woda jest czymś, co powinieneś pić codziennie i jest całkowicie bezpieczny do spożycia, gdy twoje czyste nakładki są założone na zęby.
Jeśli jednak chcesz pić ciepłą lub gorącą wodę, ważne jest, aby upewnić się, że przezroczyste nakładki zostały wcześniej usunięte. Picie ciepłej lub gorącej wody z przezroczystymi nakładkami może spowodować wypaczenie samych nakładek, co może przynieść dodatkowe koszty.
Co z innymi napojami, takimi jak kawa, woda gazowana lub sok? Każdy napój oprócz wody musi być spożywany po usunięciu przezroczystych nakładek, ponieważ napoje te mogą zabarwić zęby i / lub spowodować uszkodzenie przezroczystych nakładek.
Przed spożyciem jakiegokolwiek napoju upewnij się, że jest on odpowiedni dla zdrowia zębów. Napoje takie jak woda gazowana i napoje gazowane mogą być szkodliwe dla szkliwa lub powodować plamy na zębach.
Zawsze wyjmij nakładki wcześniej przed piciem napojów (chyba że pijesz tylko zimną wodę) i upewnij się, że wybrany napój nie wpływa negatywnie na zdrowie jamy ustnej.

Porady dotyczące jedzenia i picia podczas leczenia ortodontycznego nakładkami SPARK.

Myj zęby po jedzeniu.
Podobnie jak w przypadku aparatów ortodontycznych, upewnij się, że dokładnie czyścisz usta po każdej przekąsce lub posiłku. Jest to niezbędne, aby uniknąć problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Jeśli to możliwe, staraj się trzymać pod ręką zestaw dentystyczny ze szczoteczką do zębów, pastą do zębów i nicią dentystyczną, abyś mógł szybko oczyścić zęby bez względu na to, gdzie jesteś w ciągu dnia.

Unikaj intensywnego podjadania.
Jedzenie podczas leczenia przezroczystymi nakładkami SPARK oznacza konieczność wielokrotnego usuwania nakładek w ciągu dnia. Problem? Jeśli często jesz lub podjadasz, może się okazać, że wyjmujesz nakładki i nie nosisz ich przez zalecane 22 godziny na dobę. Postaraj się, aby nosić je przez zalecany czas i ogranicz ilość czasu spędzanego na jedzeniu, aby uniknąć potencjalnego utrudniania postępów.

Trzymaj się ścisłej rutyny.
Ścisła rutyna ma kluczowe znaczenie, gdy jesz lub pijesz z nakładkami. Oznacza to mycie zębów za każdym razem, gdy jesz lub pijesz coś, co może zabarwić zęby lub pozostawić w nich cząstki jedzenia. Unikaj pokusy, aby spróbować zjeść lub wypić coś z nakładkami, ponieważ nie chcesz ich wyjmować. Staraj się trzymać tych samych godzin, jeśli chodzi o jedzenie, aby zapobiec problemom, które mogą wpłynąć na postępy twojego leczenia ortodontycznego.

Piękny uśmiech można z łatwością uzyskać dzięki zastosowaniu przezroczystych nakładek. Spark Clear Aligners pomogą Ci urzeczywistnić Twój wymarzony uśmiech. Jeśli jesteś gotowy, aby skorzystać z przezroczystych, wygodnych, prawie niewidocznych nakładek do zębów, które są wygodne w noszeniu i zaprojektowane, aby pomóc Ci uzyskać pożądane rezultaty, zapraszamy do Gabinetu w Elblągu (Elbląg Stare Miasto, ul. Studzienna 21-22A).
Inwestowanie w swój uśmiech może być świetnym sposobem na zwiększenie pewności siebie i uzyskanie zdrowego, pięknego wyglądu, którego pragniesz. Konieczne jest jednak przestrzeganie zasad w celu zachowania zdrowia jamy ustnej i jakości czystych nakładek.