Invisalign vs. Spark Aligner System

Zdjecie okladka

Kiedy myślimy o leczeniu clear aligner, Invisalign jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. W końcu Invisalign istnieje od dziesięcioleci i okazał się skuteczny dla niezliczonych pacjentów.

Istnieje jednak kilka innych systemów leczenia ortodontycznego przezroczystymi alignerami, które również oferują doskonałe wyniki. Jednym jest system Spark Aligner. Poświęćmy chwilę, aby porównać niektóre kluczowe aspekty tej opcji prostowania zębów.

Największą różnicą między Invisalign a Spark jest materiał użyty do wykonania nakładek. Invisalign wykorzystuje SmartTrack, opatentowany materiał z tworzywa sztucznego, który został zaprojektowany z myślą o trwałości i wydajnych ruchach zębów. Jest to jedna z rzeczy, które odróżniaja Invisalign od większości systemów alignerów, które zazwyczaj wykorzystują bardziej podstawowe materiały.

Spark Aligners również używają opatentowanego materiału, ale ich nazywa się TruGEN. TruGEN jest cieńszy i bardziej odporny na plamy niż SmartTrack, a także jest bardziej przezroczysty, dzięki czemu Spark Aligners jest bardzo dyskretny. Nakładki Spark bardzo efektywnie przesuwają zęby.

Invisalign i Spark Aligners są uważane za znacznie wygodniejsze niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Firmy starannie dopasowują nakładki, aby upewnić się, że nie podrażniają tkanek miękkich w jamie ustnej i są doskonałe dla osób z wrażliwością na metale lub alergiami.

Zarówno Invisalign, jak i Spark Aligners mogą rozwiązać szereg problemów z wadami zgryzu. Oba mają potencjał, aby osiągnąć wyjątkowe wyniki! Wielu ortodontów poleca leczenie niewidocznymi nakładkami i rekomenduje ich skuteczność.

Zarówno Invisalign, jak i Spark posiadają wiele zalet. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, jest wizyta w Gabinecie stomatologiczno-ortodontycznym na Starym Mieście w Elblągu, przy ul. Studziennej 21-22A. Oferujemy oba systemy. Po tym, jak lekarz zbada zęby poinformuje Cię, która opcja jest najlepsza w Twoim przypadku. Następnie możesz podjąć decyzję jakie leczenie wybrać.

Myślisz o leczeniu ortodontycznym? Invisalign lub Spark Aligners mogą być dla Ciebie idealne!